Chalupa Michaela | Ubytovaniearelax
     

Chalupa Michaela

Popis objektu

Rekreačná chalupa Michaela je postavená ako zrubová stavba drevodomu. Nachádza sa v malebnom horskom prostredí Oravy, v tichšej časti dedinky Párnica.

Chata Michaela je miestom, kde si prídu na svoje milovníci krásnej prírody, turistiky, zimných i letných aktivít, ale aj ti, ktorý hľadajú len pokoj a odpočinok v lone prírody.

Ponúkame Vám vidieť prácu a výrobky domáceho majstra – remeselníka, ktorý vyrába – fujary, črpáky,  nástené a podlahové  kyvadlové  hodiny i hračky z dreva. Pekné výrobky z dreva si môžete vyrobiť na pamiatku s pomocou majiteľa. 

Ďakujeme pánovi Emilovi Konščiakovi za odkaz našich dedov a otcov, ktorí pásli ovečky na Oravských lúkach a vyrábali takéto skvosty z dreva. Aby sme i naďalej mohli ochutnať žinčicu s pravých črpákov, ktoré voňajú po dreve a dyme, aby sme naďalej mohli započuť neopakovateľný zvuk fujary.           

Kontakt

Kontaktná osoba: Emil Konščiak

Tel.č: +421 (0) 908 882 380

E-mail: emil.konstiak@azet.sk

Webová stránka: www.drevene-vyrobky-fujary.sk

GPS súradnice:49.261494651560033° 19.151022493748542°
Poloha objektu na mape:

Rezervujte si tento objekt!

Vaše meno a priezvisko:*

Váš email:*

Váš telefón:

Dátum príchodu:

Dátum odchodu:

Okolie objektu

Dostupnosť k chalupe Michaela je nielen autom, ale i vlakom a autobusom. Zastávky sú vzdialené cca. 500 m. Obchod pre nákup potravín je v dedinke Párnica, tiež vzdialený cca.500 m. V dedinke je tiež pohostinstvo v ktorom sa môžete osviežiť po celodennej prechádzke po okolitých horách a atrakciách, pri návrate na chalúpku Michaela.  

V lete Vám prostredie a okolie Michaely ponúka mnoho tur v blízkosti, alebo môžete navštíviť – Vrátnu dolinu, Malú Fatru, Roháče, alebo prejsť sa po cyklotrase  v Zázrivéj. Navštívte Oravský hrad z 13. storočia. Okúpať sa a zachytať si ryby  môžete v okolitých prírodných jazerách. Okúpať sa môžete aj v bazénoch v Terchovej – hotel Terchová, kryté kúpalisko, vodný svet v Terchovej,  aquapark Dolný Kubín, aquapark Bešeňova alebo Tatralandia. Ako adrenalínový šport môžete vyskúšať splavovanie rieky Orava z Párnice do Kraľovian.

V zime si môžete isť zalyžovať v okolí chalupy Michaely do lyžiarskych sredísk – Mala Lučivná 3 km, Vrátna dolina 20 km, Kubínska hoľa 10 km, Racibor 15 km,  bežecké trate v okolí.      

      

Vybavenosť objektu

Ubytovacia kapacita je dostatočne veľká pre celú rodinu. V MICHAELE je 7 miest s možnosťou ďalších piatich prísteliek. V obývacej izbe sa nachádza televízia i rádio. Kuchynka je kompletne zariadená. Taktiež aj kúpelňa a WC. V chalupe sa nachádza posedenie pri čarovnom vnútornom krbe. V exteriéry je prístrešok pre posedenie pri ohnisku, ktorý ponúka rozmanitý výhľad okolitú scenériu. V zimných mesiacoch je možné vykurovanie interiéru elektrické, ale aj pevným palivom. Vaše auto môže zaparkovať priamo pri chalupe.

Návšteva s domácim miláčikom

Áno, môžete si priniesť svojho miláčika

Cenník
Fotogaléria objektu