Chalupa pod lipou Veľká Rača | Ubytovaniearelax
     

Chalupa pod lipou Veľká Rača

Popis objektu

Táto storočná drevenica pod lipou prešla úplnou rekonštrukciou a ponúka vo svojom interiéri staronový obraz tradičných ľudových prvkov kysuckého regiónu. Počas Vašej dovolenky budete mať možnosť zapojiť sa do práce na našom malom gazdovstve. Vaše ratolesti budu môcť kŕmiť naše zajačiky, kozičky a ovečky. Ubytovanie je možné pre 8 osôb.

Potrebujete ubytovanie pre viac  osôb? Prenajmite si aj našu ďalšiu drevenicu – chalupa u Žofky, ktorá je hneď vedľa a pozrieť si ju môžte tiež v internetovom katalógu www.ubytovaniearelax.sk  Celková kapacita oboch chalúp je max. 15 osôb.                  

 Suveníry – Bábiky sú určené na úschovu igelitových tašiek, ktoré sa nám povaľujú kade – tade. tašky sa vkladajú do širokej sukne ukončenej gumičkou. Zároveň je pekným doplnkom do Vašej kuchyne. Radi Vám ušijeme bábiku podľa Vášho želania aby sa Vám hodila k farbe Vašej kuchyne. K bábike vieme doladiť i chňapky, zástery, obrusy a iné doplnky pre skrášlenie Vašej kuchyne. Bábiky šijeme väčšinou na objednávku a môžete si tak vybrať farebnú kombináciu , farbu vlasov a pod. Materiál je 100% bavlna a vlásky sú z vlny. Dá sa prať pri bežnej teplote. Na pamiatku si môžete objednať i ľudovú mužskú krojovú košeľu s typickou Oščadnickou výšivkou.

Kontakt

Kontaktná osoba: Margita Kučáková

Tel.č: +421 908 927 054

E-mail: chalupapodlipou@gmail.com

Webová stránka: www.chalupavelkaraca.sk

GPS súradnice:napr. 48° 09' ; 19° 04'
Poloha objektu na mape:

Rezervujte si tento objekt!

Vaše meno a priezvisko:*

Váš email:*

Váš telefón:

Dátum príchodu:

Dátum odchodu:

Okolie objektu

Oščadnica patrí medzi významné centrá letnej i zimnej turistiky na Slovensku. V letnom období tu nájdete širokú ponuku pre aktívny oddych a relaxáciu. Výborné značené lesné cesty a chodníky v hodné na pešiu i cykloturistiku umožňujú výber ľahkých ale i náročnejších trás. Niektoré trasy vedú priamo okolo našej chalupy. U nás si môžete zapožičať horské bicykle a vyraziť … V susedstve funguje i malá agrofarma, na ktorej si môžete zakúpiť domáce mliečko, korbáčiky a jogurty. V zimnom obdoby zažite výbornú lyžovačku na svahoch Veľkej Rače v strediskách Dedovka, Marguška a Laliky.                 Milovníci prírody a turistiky srdečne Vás pozývame každý rok na zraz turistov a turistických oddielov mládeže obce Oščadnica. V Januári 2013 sa konal 47. zraz.

Vybavenosť objektu

Prízemie tvorí veľká kuchyňa s kompletne zariadeným kuchynským kútom na varenie i stolovanie. V kuchyni sa nachádza rozkladacia posteľ a veľká kachľová pec s rúrou. Z kuchyne sa vchádza do malej spálničky 2+ 1. Na prízemí je i kúpeľňa ( sprchovací kút, + WC) a veľká spoločenská miestnosť s posedením pri krbe s TV, DVD a Videom. Z kúpeľne sa vchádza do malej špajze, kde je k dispozícii ešte jedna chladnička. Zo spoločenskej miestnosti sa vchádza do podkrovia, kde je 4-posteľová spálňa ( 1 X manželská posteľ + 2 X samostatná posteľ) a kúpeľňa (sprchovací kút + WC). V celom objekte je zákaz fajčiť. Kúrenie je kombinované - elektrické konvektory alebo tuhé palivo. Ubytovanie je možné pre 8 osôb. Exteriér tvorí presklenená terasa s posedením, prístrešok, ktorý v lete využívame pre stolný tenis a v zime pre parkovanie. V záhrade si určite obľúbite štýlový altánok s dreveným nábytkom, a grilom. Chalupa má i upravené ihrisko na futbal, nohejbal, volejbal, bedminton či tenis. K dispozícii sú i lopty a rakety. V záhrade je i ohnisko, záhradná sprcha, či bylinková záhrada. Dominantou záhrady je určite 200 ročná lipa, no ktorej je umiestnená hojdačka. Celý pozemok je oplotený a parkovanie je možné pre 3 autá.

Návšteva s domácim miláčikom

Áno, môžete si priniesť svojho miláčika

Cenník
Fotogaléria objektu