Originálna drevenica Jezersko | Ubytovaniearelax
     

Originálna drevenica Jezersko

Popis objektu

Originálna drevenica JEZERSKO leží v rekreačnej oblasti Spišská Magura 900 m.n. m. Táto prekrásna oblasť ponúka krásnu prírodu vhodnú pre letnú aj zimnú dovolenku.                                                                                                                                                          Najväčšou devízou je pozemok o rozlohe 2400 m2, ktorý poskytuje nekonečné možnosti využitia tak pre športové, ako aj rekreačné aktivity súvisiace s letnou i zimnou dovolenkou. Celý pozemok je oplotený a tým aj vhodný pre domácich štvornohých miláčikov. Na pozemku sa nachádza aj jazierko s okrasnými rybkami a altánok. Vonkajšie posedenie je koncipované jednak na grilovanie, varenie gulášu v kotlíku, ako aj na posedenie pri nepriaznivom počasí, nakoľko je celé zastrešené.                                                                                                    Drevenica bola postavená v r. 1912 v klasickom štýle z červeného smreka, čo dokumentuje aj nápis na originálnom tráme v spoločenskej miestnosti. V roku 1994 prešla renováciou na účel poskytovať v zariadení ubytovacie služby a prispôsobiť týmto účelom aj rozsiahly pozemok.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     

Kontakt

Kontaktná osoba: Rudolf Jurdík

Tel.č: +421 (0) 905 357 479

E-mail: chata@jezersko.sk

Webová stránka: www.jezersko.sk

GPS súradnice:49.2979541° 20.332293700000037°
Poloha objektu na mape:

Rezervujte si tento objekt!

Vaše meno a priezvisko:*

Váš email:*

Váš telefón:

Dátum príchodu:

Dátum odchodu:

Okolie objektu

Územie Zamaguria sa nachádza na severe Spiša, pozdĺž štátnej hranice s Poľskou republikou. Hranicu tvorí v dĺžke 16 km jedna z najdravších riek Slovenska – Dunajec. Je známa jedinečnou európskou raritou – splavom na pltiach. Táto tradícia pretrváva už 180 rokov, plavba po 10 km dlhom toku, trvá cca 2 hodiny. Dominantou územia je Pieninský národný park s ochranným pásmom, mestečko  Spišská Stará Ves a osemnásť priľahlých obcí.                                                                                                                                      Jednou z nich je obec Jezersko s nadmorskou výškou 720 m. Dedinka bola založená začiatkom 17. storočia je v súčastnosti pretvorená na rekreačnú chalupársku oblasť s lyžiarskym strediskom. Nad obcou sa nachádza Jezerské jazero 919 m.n.m., je to prírodná rezervácia s rozlohou 2,18 ha.                                                                                                                                                                                                                   V PIENAPE  sa nachádzajú: Národné prírodné rezervácie – Prielom Dunajca, Prielom Lesného potoka, Haligovské skaly. Národná prírodná pamiatka – Aksamitka jaskyňa, súčasť NPR Haligovské skaly. Prírodná rezervácia – Kamienska tisina. Chránený areál – Pieninské lipy – pri NKP Červený Kláštor. Dnes ich tvorí 18 kusov z pôvodných 22. Samotné Pieniny sú vyhľadavanou turistickou oblasťou, pre peších, pre cykloturistov s dojazdom do Vysokých Tatier, Belianských Tatier Zakopaného, Staréj Ľubovne, Kežmarku. Možnosť kúpania vo Vyšných Ružbachoch, alebo návšteva termálnych bazénov vo Vrbove. Vyskúšjte vhodné trasy asi 10 km do Poľska k priehrade, Niedzickému zámku a populárnej tržnici v Novom Targu.                 Zimné aktivity sú zamerané hlavne na lyžovanie v okolí, ktoré poskytuje vhodné podmienky pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov.  

         

Vybavenosť objektu

Prízemie - Veľká spoločenská miestnosť 6 x 6 metrov s krbom, kuchynským kútom s vybavením, špajza, mikrovlnka, chladnička a mrazničkou, rýchlo varná kanvica, FTV, DVD, SAT + UPC. Kúpeľňa so sprchovacím kútom a WC, 1 x samostatné WC. Na prízemí sa nachádza aj jedna 2-lôžková izba. Vstupná chodba so schodišťom na poschodie - Na poschodí sa nachádza jedna 4-lôžková s TV a jedna 3-lôžková izba. Každá so samostatným vstupom. Ďalšie schodište, ktoré vedie zo spoločenskej miestnosti je k 4-lôžkovej izbe na poschodí. Ústredné plynové kúrenie v celom objekte. Lyžiareň a úschovňa bicyklov.

Návšteva s domácim miláčikom

Áno, môžete si priniesť svojho miláčika

Cenník
Fotogaléria objektu