Zruby Telgárt | Ubytovaniearelax
     

Zruby Telgárt

Popis objektu

Pozývame Vás do útulných, romantických, priestranných a luxusných zrubov v sviežej prírode s výhľadom na Kráľovu hoľu, horehronské údolie a okolitú prírodu. Zruby Telgárt nájdete v Bansko Bystrickom kraji okres Brezno. V chotári Telgártu sa nachádzajú tri národné parky: Nízkotatranský národný park, Muránska planina a Slovenský raj.

Zruby sú dvojpodlažné a ponúkajú ubytovanie pre 33 osôb. V jednom samostatnom, elegantnom zrube sa môže ubytovať 11 osôb. Celková rozloha zrubu je 170 m2.

Tešíme sa na Vašu návštevu.

Kontakt

Kontaktná osoba: Recepcia

Tel.č: +421 (0) 905 177 933

E-mail: zrubytelgart@gmail.com

Webová stránka: www.zrubytelgart.sk

GPS súradnice:48.84774829533584° 20.187757415157535°
Poloha objektu na mape:

Rezervujte si tento objekt!

Vaše meno a priezvisko:*

Váš email:*

Váš telefón:

Dátum príchodu:

Dátum odchodu:

Okolie objektu

Obec Telgárt vznikla v prvej polovici 14. storočia pri prameni Hnilca, na ceste spájajúcej Gemer a Spiš. Prvá písomná zmienka o obci Telgárt sa našla v Jágerskej kapitule a je z roku 1326.  Zalesnené územie rozprestierajúce sa od Muráňa na východ bolo rezervované ako poľovnícky revír uhorských kráľov. Často ho zo svojou družinou v 15. storočí navštevoval kráľ Matej Korvín.

Telgárt je východiskom na Kráľovu hoľu v 1948 m.n.m. s turistickými chodníkmi: cesta hrdinov SNP – po červenej značke, turistický chodník cez Kráľovu skalu – po modrej značke, turistický chodník cez Zuber a Martalluzku. Môžete navštíviť v okolí Dobšinskú ľadovú jaskyňu a jaskyňu Bobočka – Muranská Huta.  Geravy predstavujú plošne najväčšiu krasovú planinu Slovenského raja s veľkým množstvom povrchových krasových útvarov. Chmarošský viadukt – železničný most v Telgarte je prvou členenou oblúkovou konštrukciou na československých tratiach. Raritou je aj tunel Kornela Stodolu, ktorý je jediným špirálovitým tunelom na Slovensku.  Navštívte Muránsky hrad, prameň Hrona a jeho meandre.                                                                                                              

V zimnom období si môžete zalyžovať v lyžiarskom stredisku SKI Telgart, Ski Rejdová alebo Ski centrum Kubašok – Spišské Bystré. Môžete využiť požičovňu snežných skútrov Ing. Jaroslav Breznen +421 911 221 446. Ponúkame Vám relax vo wellness www.prednahora.sk alebo si môžete zavolať masérku Lenku Cinovú 0948 022 007.   

Vybavenosť objektu

Zariadenie zrubov poskytuje ubytovaným luxus a pohodlie. Prízemie drevenice tvorí jeden celok, dominantou ktorého je krb na spríjemnenie atmosféry. K dispozícii máte plne vybavenú kuchynskú linku so spotrebičmi na varenie a stolovanie. Na poschodí sa nachádzajú tri izby - 2X štvorlôžková a 1X trojlôžková. Na chodbe je rozkladacia pohovka. V drevenici sú dve kúpeľne s toaletou a sprchovacím boxom. Pri zrube je vonkajší krb s posedením s možnosťou grilovania alebo varenia kotlíkového gulášu. Stravovanie je možné aj v neďalekej reštaurácii Horehronská kúria.

Návšteva s domácim miláčikom

Áno, môžete si priniesť svojho miláčika

Cenník
Fotogaléria objektu