Hotel Hrádok*** | Ubytovaniearelax
     

Hotel Hrádok***

Popis objektu

sa nachádza v pokojnom prostredí, uprostred prírody, umiestnený v nadmorskej výške 810 metrov nad morom. Horský hotel Hrádok nájdete na rozhraní Banskobystrického a Košického kraja v okrese Rožňava. Od Ochtinskej Aragonitovej jaskyne je vzdialený 2 km a od mesta Jelšava 9 km.

Preto je vhodný pre rodiny s deťmi, romantické pobyty mladomanželov, či pre zaľúbené páry. Hotel Hrádok*** ponúka priestory na usporiadanie rodinných a spoločenských podujatí, svadby, oslavy, plesy, kongresov, konferencií a školení.

Kontakt

Kontaktná osoba: Recepcia

Tel.č: +421 (0) 58 486 0/200, 110, 5052, 0905 762 407

E-mail: sluzby@smzjelsava.sk

Webová stránka: www.hotelhradok.sk

GPS súradnice:48.6605444° 20.293815600000016
Poloha objektu na mape:

Rezervujte si tento objekt!

Vaše meno a priezvisko:*

Váš email:*

Váš telefón:

Dátum príchodu:

Dátum odchodu:

Okolie objektu

Z Hotela Hrádok***  sa dajú podnikať zaujímavé výlety do okolia za prírodnými krásami Slovenského krasu a Muránskej planiny, alebo po vzácnych kultúrnohistorických pamiatkách Gemera. Hotel sa nachádza v blízkosti svetoznámej Ochtinskej aragonitovej jaskyne.  Môžete navštíviť pamätnú izbu Sama Tomášika. Chyžné – najhodnotnejšou pamiatkou obce je opevnený ranogotický kostol Zvestovania Panne Márie z 2. polovice 13. storočia, vyzdobený vzácnymi freskami z konca 14. storočia. V interiéry sa nachádza aj neskorogotický oltár z dielne Majstra Pavla z Levoče. Pri kostole stojí drevená zvonica z 18. storočia.

Národný park Muránska Planina má rozlohu 203,18 km2 a jeho ochranné pásmo 216,98 km2, čo je spolu vyše 517 km2. Jadro národného parku pozostáva z vápencovej a dolomitovej planiny s krasovými útvarmi. V národnom parku sa na hradnom vrchu nachádza zrúcanina Muránskeho hradu, v blízkosti ktorého sa nachádza aj mohutný skalný masív Cigánky. Je tu viac ako 250 jaskýň, ktoré nie sú prístupné verejnosti. Najrozsiahlejší jaskynný systém je Bobačka, dlhá 3 km.  V NP sa nachádza 15 priepastí a viac ako 50 ponorov, vyvieračiek, mnohé krasové a skalnaté úpravy. Dobšinská ľadová jaskyňa patrí medzi najvýznamnejšie ľadové jaskyne na svete. Od roku 200 je zaradená do svetového prírodného dedičstva. 

Nájdete tu i Slovenskú železničnú cestu – kultúrna cesta spájajúca miesta bývalej ťažby železných rúd, výroby a spracovania železa a ďalších kovov. Je tu zachovaná murovaná vysoká pec na tavenie železa v Sirku časť Červeňany.      

 

Vybavenosť objektu

Hotel Hrádok*** pre návštevníkov poskytuje okrem ubytovania aj stravovanie, ktoré je zabezpečované vo vlastnej reštaurácii, kde si hostia môžu vybrať z bohatej ponuky jedál a nápojov. Na usporiadanie rôznych akcií majú hostia k dispozícii celkovo 4 sály s kapacitou 160, 0, 25 a 20 miest. Príjemné prostredie v okolí dopĺňa zariadenie Posietka vhodná na opekanie a grilovanie s kapacitou do 40 osôb a kolibu s kapacitou 20 osôb. V zariadeniach je možné opekať i grilovať. Celková kapacita hotela je 83 lôžok, 46 pevných a 37 prístelkov. Všetky izby a apartmany sú vybavené vlastným sociálnym zariadením - WC, kúpeľňa, sprchovací kút, tiež rádioprijímač, farebný TV so satelitným príjmom, minibarom a telefónom. Na recepcii hotela je k dispozícii zmenáreň a trezor. V rámci turistického ubytovania sú k dispozícii chatky.

Návšteva s domácim miláčikom

Áno, môžete si priniesť svojho miláčika

Cenník
Fotogaléria objektu